تولید کننده کفپوش اپوکسی

سامانه های کفپوش نیلی فام

استفاده از سامانه­ های کفپوش یک روش بسیار مناسب و کارآمد برای پوشش ­دهی کف محوطه­ های مسکونی، صنعتی، پارکینگ ها و فروشگاه ها است. کفپوش نیلی فام یک لایه نهایی بسیار مقاوم برای چند سال فراهم کرده و قابلیت اعمال روی سطوح بتنی را داراست.

کفپوش اپوکسی علاوه بر تشکیل ظاهری زیبا از سطوح بتنی حفاظت کرده و سختی و استحکام پلاستیک مانندی به سطح بخشیده و یک لایه نهایی مقاوم و براق محسوب می­شود. سامانه­ های کفپوش نیلی فام در گستره­ای از رنگ ها و طرح های مختلف (در قالب کفپوشهای دکوراتیو) جهت مرتفع ساختن کلیه نیازهای مشتریان محترم قابل ارائه می­باشد. مواد اولیه  که در سامانه­ های کفپوش استفاده می­شوند از استحکام کافی برخوردار بوده و پس از اعمال، تنها یک روز زمان برای تثبیت شدن آنها نیاز می­باشد (بسته به اندازه سطحی که پوشش­دهی می­شود).

مهمترین انواع کفپوش های اپوکسی عبارتند از:

کفپوش اپوکسی ضد اسید (دارای مقاومت شیمیایی بسیار بالا در برابر مواد شیمیایی، گازوئیل، بنزین، روغن، فاضلابهای صنعتی و … و مقاومت مکانیکی مناسب/ سطوح بتنی به دلیل خاصیت قلیایی ذاتی خود به دلیل وجود ناخالصی های فلزی به راحتی مورد آسیب مواد شیمیایی قرار می­ گیرند که یکی از پرکاربردترین پوشش ها در این خصوص استفاده از کفپوش اپوکسی ضد اسید می­باشد)

کفپوش آنتی استاتیک یا روکش ضد جرقه (دارای قابلیت انتقال جریان الکتریسیته ساکن)

کفپوش آنتی باکتریال (دارای مقاومت بسیار بالا در برابر حمله عوامل بیولوژیکی در فضاهای بیمارستانی)

یکی از مهمترین مزیتهای استفاده از کفپوش اپوکسی تمیزکاری آسان سطح آن می­ باشد؛ همچنین گرد و غبار را جذب نمی­کند. این نوع پوشش قابلیت اعمال در هر مکانی داشته و یک لایه نهایی بهینه محسوب می­شود.

مزایای سامانه کفپوش اپوکسی عبارتند از:

  • به آسانی توسط آب و دترجنتهای ضعیف تمیز می­شود.
  • دوام و ماندگاری سازه با اعمال این نوع محصول تا ده برابر بهبود داده می­شود.
  • دارای براقیت بالا و افزایش میزان انعکاس نور روی سطح
  • خودترازشونده (self-leveling)
  • قابلیت اجرای آسان
  • مقاومت در برابر سایش و لغزیدن
  • ایجاد ضخامت 8/4 برابری نسبت به پوششهای آب پایه هم رده
  • مقاوم در برابر روغنها، نمکها و مواد شیمیایی مخرب
  • مقاوم در برابر جذب آلودگی و گرد و غبار.

 

کفپوش پلی یورتان نیلی فام در برابر پرتوی UV خورشید و باران کاملا” مقاوم می­باشد. کفپوش پلی یورتان بر پایه رزین اکریلیک پلی ال می­باشد که این رزین به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر پرتوی UV نور خورشید و انعطاف­پذیری بسیار بالا جهت کاربرد در محیطهای سرباز و در معرض نور خورشید و محوطه­ها و سالنهای ورزشی بسیار مناسب می­باشد. همچنین این نوع پوشش دارای خواص عمومی کفپوشهای اپوکسی نیز می­باشد.

کفپوش پلی یورتان نیلی فام دارای چسبندگی مناسب به سطح و مقاومت بالا در برابر چروک خوردگی و دارای انعطاف­پذیری بالاست. این نوع پوشش دارای خواص مطلوبی نظیر سرعت تشکیل فیلم بالا، مقاومت سایشی و چقرمگی مناسب و مقاومت شیمیایی بالاست. این نوع کفپوش مقاومت بسیار بالایی در برابر تبخیر آب، رطوبت و دمای زیاد و رشد قارچ و جلبک و سایر موجودات بیولوژیکی دارد. این نوع کفپوش زمانی که روی سطح بتنی اعمال می­شود بهترین عملکرد را از خود نشان می­دهد. رطوبت خارج از حد مجاز محیط مانع تشکیل فیلم کامل سیستمهای دو جزئی می­گردد و می­تواند منجر به تشکیل تاول بر روی سطح پوشش نیز گردد (به دلیل برهم کنش با آب و تشکیل گاز دی اکسید کربن). بنابراین در نظر گرفتن شرایط دمایی و رطوبتی مناسب سطح سازه جهت اعمال کفپوش پلی یورتان از اهمیت ویژه­ای برخوردار است.